Okenní fólie

Bezpečnostní a ochranné fólie

Bezpečnostní a ochranné fólie představují prvek hospodárného řešení pasivní ochrany člověka a majetku, všude tam, kde hrozí náhodné roztříštění prosklení, nebo cílený útok na skleněné plochy. Každoročně zahynou zbytečně desítky lidí a zejména dětí, a další stovky jsou postiženy trvalými následky (především v obličeji a na rukách) po zranění skleněnými střepy.

Bezpečnostní (certifikovaná) fólie typu SMC AX o síle 300 mikronů je vybavena osvědčením o odolnosti proti proražení v kategorii P2 vydaným IKATES s.r.o. Teplice.

Protester holding a rock to break the glass of a shop window in the street during protests.

Snižují riziko vykradení i náhodného rozbití skla

Typ
Účel
Barva
SMC 4
ochranná
čirá
SMC 7
ochranná
čirá
SMC AX
bezpečnostní
čirá

Protisluneční fólie na okna účinně zamezí přehřívání interiérů.

Protisluneční fólie

Protisluneční fólie tvoří značně rozšířený prvek ochrany proti vlivům intenzivního slunečního záření v letních měsících.

Protislunečních fólií je velké množství, v tabulce uvádíme nejoblíbenější u našich zákazníků.

Typ
Prostup světla v %
Barva
M 20
20
stříbrná
M 40
40
stříbrná
M 10 B
20
stříbro-bronzová
M 15 BL
20
stříbro-modrá
NF 40
35
nikl-chromová
SB 35
35
bronzová
BS 50
50
bronzová

Privátní fólie

Privátní fólie mají svou specifickou funkci, většina těchto fólií je určena k částečnému nebo úplnému zneprůhlednění skleněných ploch. Privátní fólie zabezpečí dostatek soukromí v ordinacích, na toaletách, u přepážek ve finančních ústavech i u nízko umístěných oken. Instalují se z interiéru všude tam, kde je třeba zneprůhlednit skleněné plochy při zachování maximálního prostupu světla. Nahrazují např. pískované sklo.

Silhouette near a window

Privátní fólie

Péče o nainstalovanou fólii

Fólie nevyžadují žádnou speciální údržbu. Omýváme je běžnými postupy, avšak nejdříve až po 30 dnech od instalace (tedy po úplném vyschnutí a vytvrdnutí lepu). Druhou, vnější stranu skla můžeme mýt okamžitě. Mytí provádíme běžným způsobem vodou a saponátovými přípravky, při použití měkkého čistého hadru, papírových ubrousků, houbiček a gumových stěrek.

Fólie se nesmí omývat ředidly, rozpouštědly, chemickými roztoky a agresivními látkami. Při mytí se nesmí používat škrabky, šroubováky, drátěnky, a jiné podobné pomůcky, které mohou poškodit povrch fólie.

Veškeré dotazy Vám rádi zodpovíme.

Kancelář okenní fólie

Fakturace a vyzvedávání objednaného zboží po-st 7:00 – 11:00 hod.

Milan Dušek

Technik